Małopolska: Tragedia przy wycince drzew. Nie żyje mężczyzna

Tragedia przy wycince drzew w Karwodzy. Zginął mężczyzna, na którego spadł konar.

Fot. Policja

Podczas wycinki drzew w Karwodrzy doszło do tragicznego wypadku. Spadający konar drzewa uderzył w 41-letniego mężczyznę. Mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować mu życia.

Do wypadku doszło w sobotę 1 kwietnia około godziny 11 w miejscowości Karwodza koło Tuchowa. Właściciel posesji poprosił znajomego o pomoc przy wycince drzew za domem.

Jeden z nich wycinał drzewa piłą łańcuchowa, drugi odciągał podcięte drzewa liną, aby te upadały w żądanym kierunku. Niestety w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności upadające drzewo spadło na 41-latka.

Po otrzymaniu zgłoszenia o wypadku na miejsce zostały zadysponowane liczne siły ratowników. Jako pierwsi przybyli strażacy ochotnicy. Na miejscu wypadku lądował także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Przez kilkadziesiąt minut prowadzona była resuscytacja krążeniowo-oddechowa, mężczyzny jednak nie udało się uratować. Mężczyzna doznał poważnych obrażeń i doszło u niego do zatrzymania akcji serca.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]