Jak pięknie udekorować stół wielkanocny? Kilka pomysłów, które zachwycą twoich gości

Wielkanoc to szczególny czas z naszymi bliskimi, warto więc zadbać o odpowiednią oprawę i zachwycić gości pięknie udekorowanym stołem.

Fot. Pixabay

Oto kilka pomysłów, jak pięknie udekorować stół wielkanocny:

Użyj pastelowych kolorów: Wielkanoc jest związana z jasnymi kolorami, więc warto użyć pastelowych odcieni, takich jak jasny róż, niebieski, żółty czy miętowy. Można zastosować je w serwetkach, talerzach, sztućcach, a nawet w dekoracjach stołu.

Kwiaty i gałązki: Nic nie dodaje takiego uroku jak świeże kwiaty i gałązki. Można umieścić je w wazonach lub po prostu rozłożyć po stole. Kwiaty można dobrać do koloru serwetek lub dekoracji.

Jajka: Jajka to symbol Wielkanocy, więc warto je wykorzystać w dekoracji stołu. Można pomalować je w pastelowe kolory i umieścić w koszyczku lub wykorzystać jako ozdobę na talerzach.

Świece: Świece to nie tylko źródło światła, ale także ozdoba stołu. Można wybrać pastelowe kolory lub stonowane odcienie, takie jak biały lub ecru.

Dodatki stołowe: Serwetki, bieżniki czy podkładki na talerze to dodatki stołowe, które warto dobrać do reszty dekoracji. Można zastosować serwetki w kolorze lub ozdobione wzorem, bieżnik w pastelowym odcieniu czy podkładki z naturalnego materiału, takiego jak len czy bawełna.

Akcenty tematyczne: Aby wzmocnić temat Wielkanocy, można dodać akcenty tematyczne, takie jak ozdobne kurczaczki, zajączki czy koszyczki z jajkami.

Pamiętaj, że nie ma jednej słusznej drogi do pięknej dekoracji stołu. Ważne, aby dekoracje były zgodne z Twoim gustem i osobowością.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]