Licencja Bolt wycofana przez Główny Inspektor Transportu Drogowego! Przewoźnik wycofa się z Polski?

Główny Inspektor Transportu Drogowego wycofał platformie Bolt licencję pośrednika w przewozie osób – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Co będzie dalej z przewoźnikiem?

Fot. Shutterstock

Firma złożyła odwołanie w tej sprawie. Powodem takiej decyzji miało być zlecenie wykonywanie przewozów firmom i przedsiębiorców, którzy nie mieli licencji.

„DGP” podkreśla, że nie przeszkodzi to najprawdopodobniej spółce w funkcjonowaniu, bo Bolt będzie pośredniczył w przewozach poprzez inną spółkę. „Działamy w Polsce w oparciu o ważną licencję pośrednika w przewozie osób taksówką” —podkreśla Bolt w przesłanej do dziennika odpowiedzi.

Bolt jest obecny w Polsce od 2017 roku. W połowie 2019 roku Polska stała się trzecim największym rynkiem firmy. Według danych z 2021 roku, Bolt obsługuje 21 polskich miast i współpracuje z ok. 100 tysiącami kierowców. W czerwcu 2022 roku firma uruchomiła w Warszawie usługę wypożyczania rowerów o napędzie elektrycznym.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]