Masowe kontrole na drogach! Policja użyje dronów i nieoznakowanych radiowozów

W święta policja wszystkimi możliwymi sposobami będzie  próbowała zapewnić podróżującym bezpieczeństwo. Kierowcy, którzy jeżdżą zgodnie z przepisami nie mają się czego bać. Nietrzeźwi, piraci drogowi i kierowcy z niesprawnymi autami będą musieli uważać lub zmienić swoje zachowanie.

Fot. Pixabay

Policjanci swoją uwagę zwrócą między innymi na stan trzeźwości kierujących, przekraczanie dozwolonej prędkości oraz stan techniczny pojazdów. Sprawdzą też, czy kierowcy i pasażerowie podróżują w zapiętych pasach, a dzieci w fotelikach. Zadbają również o płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych kraju.

Niektórzy z nas, aby spotkać się z najbliższymi pokonają wiele kilometrów, a zatem pamiętajmy o podstawowych zasadach, które pomogą nam bez komplikacji dojechać do celu podróży. Przede wszystkim drogi to nie miejsce na brawurę, dlatego lepiej zdjąć nogę z gazu i dojechać kilka minut później, ale za to bezpiecznie.

„Pamiętajmy! Bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas samych. Zróbmy wszystko, aby te świąteczne dni minęły nam w spokojnej atmosferze i podróż przebiegała bezpiecznie” – pisze policja – „Apelujemy do kierujących pojazdami o rozwagę i  przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w szczególności stosowanie się do ograniczeń prędkości, respektowanie praw pieszych, a także trzeźwość za kierownicą” – dodają funkcjonariusze.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]