Taka pogoda szykuje się nam na Wielkanoc

W Wielki Piątek w części Polski pojawiły się przymrozki oraz śnieg. IMGW wydał alerty dla tych regionów kraju, gdzie przybędzie nawet do kilkunastu centymetrów śniegu

Fot. Pixabay

Do godziny 8:00 rano na południu kraju obowiązywały ostrzeżenia Instytuty Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed przymrozkami, marznącymi opadami i śniegiem. W środkowej i południowej części Małopolski – w powiatach: myślenickim, suskim, nowotarskim, tatrzańskim i nowosądeckim, przewiduje się nawet do 13 centymetrów śniegu. Przymrozki i marznące opady występują na Podkarpaciu, Śląsku, w Świętokrzyskim, Łódzkim oraz w części Dolnego Śląska i województwa zachodniopomorskiego.

Natomiast w nocy z piątku na sobotę nie możemy spodziewać się poprawy. Pochmurna pogoda nie ustąpi, a miejscami padać będzie deszcz, w rejonach podgórskich mogą też pojawić się przejściowo opady marznącego deszczu lub mżawki powodującej gołoledź. Dodatkowo na południowym wschodzie może występować mgła ograniczająca widzialność do 200 m.

IMGW informuje, że w świąteczny weekend Polska pozostanie w obszarze podwyższonego ciśnienia, co spowoduje umiarkowane i duże zachmurzenie. Miejscami opady deszczu, a w Karpatach deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna wyniesie od  zera do 6 stopni C., a maksymalna od 5 do 14 stopni C.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]