Gdzie można zrobić zakupy w Poniedziałek Wielkanocny?

Dziś jest dzień ustawowo wolny od pracy, więc większość sklepów pozostaje dzisiaj zamknięta. Są jednak punkty, które dzisiaj mogą legalnie prowadzić sprzedaż 

Fot. Shutterstock

Tak samo jak wczoraj, w dniu dzisiejszym większość sklepów pozostaje zamknięta. Dotyczy to zwłaszcza dużych sieci sklepowych i dyskontów, typu Lidl, Biedronka, Auchan, Kaufland, Aldi, Stokrotka, Dino itp. Tak jak w inne święta, również dzisiaj mogą być otwarte te sklepy, w których sprzedaż prowadzi właściciel we własnym imieniu. Są to zwykle sklepy osiedlowe lub Żabki.

Jak przypomina portal inetria.pl, w większych miastach pojawiają się też sklepy, w których zakupy robimy płacąc w kasach samoobsługowych. W takich punktach pracownik przebywa jedynie na terenie lokalu, ale nie bierze on udziału w samym procesie wymiany handlowej. Należy pamiętać, że w taki sklepach nie kupimy papierosów ani alkoholu, gdyż nie ma możliwości sprawdzenia dowodu.

Zgodnie z obowiązującym prawem zakaz ograniczonego handlu w niedziele i święta nie obejmuje stacji paliw, aptek i punktów aptecznych dyżurujących, kwiaciarni, lokali gastronomicznych, placówek handlowych na dworcach, lotniskach, w hotelach i w pobliżu infrastruktury krytycznej.

Zakaz handlu kończy się dzisiaj o północy, od jutra wszystkie sklepy otworzą się w standardowych godzinach.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]