Nowy dyskont wchodzi do Polski. Źle czytasz jegonazwę

Ekspansja sieci niebawem obejmie Polskę. Pierwszy sklep pod szyldem Woolworth zostanie otwarty już 8 maja w Krakowie w parku handlowym Atut Galicyjska, potem Poznań i Warszawa. Niektórzy nadal nie wiedzą, że nazwa sieci nie pochodzi z angielskiego i nie czyta się jej jako „łul-łorf”.

Fot. Shutterstock

Różnica jednej litery powoduje, że sieć brzmi bardziej niemiecko. Nazwa brzmi bowiem „łul-worf”.

Woolworth to najszybciej rozwijająca się sieć domów towarowych w Niemczech. Choć współcześnie może kojarzyć się z naszymi zachodnimi sąsiadami, korzenie marki sięgają 1879 roku i Stanów Zjednoczonych Ameryki. To właśnie w Pensylwanii Frank Winfield Woolworth, właściciel sklepu z artykułami gospodarstwa domowego, wpadł na pomysł, aby opatrzony cenami towar wyłożyć na ladzie. Tym samym dokonał rewolucji, wprowadzając standard bez którego trudno sobie wyobrazić współczesny handel detaliczny.

Woolworth to sieć, która w swoim asortymencie ma różnorodne produkty codziennego użytku w przystępnych cenach. Od tekstyliów i odzieży dla całej rodziny, przez AGD i elektronikę użytkową, na produktach drogeryjnych i dekoracyjnych skończywszy. Wolumen produktowy wynosi w przypadku sieci średnio od 8 do 12 tys. artykułów na sklep, co czyni ją liderem pod względem szerokości oferty.

Sklepy znajdują się w miejskich centrach handlowych lub specjalistycznych marketach. Obiekty, które powstają lub powstaną w naszym kraju, będą miały powierzchnię sprzedaży od 500 do 2 tys. m².

Planowane otwarcia pierwszych sklepów sieci Woolworth:

  • 8 maja, Woolworth – Kraków, ul. Galicyjska 18.
  • 12 maja, Woolworth – Poznań, ul. Aleje Solidarności 47.
  • 26 maja, Woolwort – Warszawa, ul. Połczyńska 4.

Zarządzający marką Woolworth za realny uznają scenariusz wzrostu od 15 do 20 sklepów rocznie. W perspektywie średnio-terminowej chcą w Europie stworzyć sieć 5 tys. domów i punktów handlowych. Na polski rynek ma przypaść znaczna część z tego ambitnego planu, czyli 1000 sklepów.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]