Od dzisiaj zmiana pogody. Synoptyk zdradza jak długo potrwa

Do Polski zaczynają napływać masy chłodnego i wilgotnego powietrza, co na kilka dni ma spowodować zachmurzenie i opady deszczu. Jednak według Ewy Łapińskiej z IMGW-PIB ma być stosunkowo ciepło, raczej bez nocnych przymrozków

Fot. Shutterstock

Z zachodu nadchodzi zatoka niskiego ciśnienia z frontem atmosferycznym, a wraz z nim napływać będzie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Skutkiem tego będzie zmiana pogody, która ma się zacząć już od dzisiaj.

„Od rana do południa na wschodzie kraju będzie pogodnie. W ciągu dnia stopniowo zacznie się tam chmurzyć i może spaść przelotny deszcz. W zachodniej części kraju i na południowym zachodzie już od rana może padać deszcz, a zachmurzenie będzie z umiarkowanego wzrastać do dużego” informuje Ewa Łapińska z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego.

Dodaje, że w ciągu dnia spodziewane są opady deszczu, a lokalnie może zagrzmieć. Temperatura maksymalna wyniesie od 10 do 11 stopni Celsjusza na zachodzie i południowym zachodzie, do 14-15 w centrum i na wschodzie. Wiatr ma być raczej umiarkowany, chwilami porywisty.

W nocy również będzie pochmurno, jednak stopniowo, od zachodu, pojawiać się będą przejaśnienia. Od Pomorza, przez Warmię i Mazury, Mazowsze, wschodnią cześć Wielkopolski po Górny Śląsk zatrzyma się front atmosferyczny z dużym zachmurzeniem i opadami deszczu. Temperatura minimalna wyniesie od 2-3 stopni Celsjusza na zachodzie, około 4 na wschodzie, do 6 w pasie frontu.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]