Wszawica szaleje. Jak w prosty sposób pozbyć się pasożytów?

Pojawienie się wszy jest nieprzyjemne, ale nie jest to problem nie do rozwiązania. Istnieje kilka domowych sposobów na pozbycie się wszy, takich jak:

Fot. Pixabay

Ocet jabłkowy – Nalej ocet na głowę, szczególnie wokół karku i uszu, a następnie owiń ręcznikiem na około godzinę. Następnie dokładnie spłucz włosy i wyczesz je grzebieniem do usuwania wszy.

Olej z oliwek lub kokosowy – Wmasuj olej na skalp i włosy, a następnie owiń ręcznikiem na około godzinę lub dłużej. Następnie wyczesz włosy grzebieniem do usuwania wszy.

Olejek z drzewa herbacianego – Dodaj kilka kropel olejku do szamponu i dokładnie umyj włosy. Następnie wyczesz włosy grzebieniem do usuwania wszy.

Sok z cebuli – Wyciśnij sok z cebuli i nałóż na skalp i włosy, pozostaw na około godzinę. Następnie dokładnie wypłucz włosy i wyczesz je grzebieniem do usuwania wszy.

Cynamon – Posyp cynamonem włosy i pozostaw na około 30 minut. Następnie dokładnie wyczesz włosy grzebieniem do usuwania wszy.

Pranie – Upewnij się, że prasujesz i pierzesz pościel, ręczniki i ubrania, aby usunąć wszy i ich jaja.

Pamiętaj, żeby stosować te metody regularnie, aż do całkowitego usunięcia wszy.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]