Łabędzica nie żyje przez ludzką głupotę. Wysiadywała jajka. Fundacja alarmuje

„Chleb zawiera także sól, a ta zaburza gospodarkę wodną organizmu, co może prowadzić do śmierci. Tak jak miało to miejsce wczoraj , na gnieźnieńskich Łazienkach… Ptak skrajnie zatruty trafił do weterynarza, który mimo najszczerszych chęci nie zdołał uratować RODZICA, którego jaja wysiaduje drugi opuszczony łabędź… W żołądku miała PRAWIE 3 KG NIESTRAWIONEGO PIECZYWA… Trzy kilogramy !!!” – napisała fundacja Przyjaciele Zwierząt. 


„Błagamy… Nie karmcie ptactwa wodnego pieczywem… Łabędzie na Łazienkach mają piękny teren to rozrodu…Ale rok w rok przytrafiają im się same dramaty… Teraz to martwy rodzic… A to prawdziwa tragedia…” – dodaje fundacja.

Nie powinno się karmić ptaków pieczywem, ponieważ może to prowadzić do różnych problemów zdrowotnych. Pieczywo nie zawiera wystarczającej ilości składników odżywczych, które ptaki potrzebują do zdrowego wzrostu i funkcjonowania, a ponadto może powodować problemy żołądkowo-jelitowe u ptaków.

Wiele gatunków ptaków preferuje naturalne źródła pożywienia, takie jak ziarna, owoce, orzechy i owady. Jeśli chcesz karmić ptaki, lepiej wybrać specjalne karmniki dla ptaków i wypełnić je mieszankami ziaren, które są dostępne w sklepach zoologicznych. Ważne jest również, aby utrzymywać higienę karmnika, aby uniknąć rozwoju chorób u ptaków.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]