Nie ładuj tak telefonu! FBI ostrzega wszystkich użytkowników smartfonów!

Większość z nas korzysta choć czasem z publicznych ładowarek. Okazuje się jednak, ze mogą być ogromnym zagrożeniem o czym ostrzega FBI.

Fot. Pixabay

FBI ostrzega, że kabel USB może być używany nie tylko do samego ładowania, ale również do wprowadzania danych do urządzenia.

FBI ostrzega przed Juice Jacking. To technika kradzieży danych z urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety, poprzez infekowanie ich złośliwym oprogramowaniem za pomocą publicznych ładowarek USB.

Osoba, która korzysta z publicznej ładowarki USB w miejscach publicznych, takich jak lotniska, centra handlowe, hotele lub kawiarnie, może nie zdawać sobie sprawy, że ładowarka może być zainfekowana złośliwym oprogramowaniem. W przypadku podłączenia urządzenia mobilnego do zainfekowanej ładowarki, złośliwe oprogramowanie może przechwycić dane z urządzenia, takie jak kontakty, wiadomości, zdjęcia, a nawet hasła.

Aby uniknąć Juice Jackingu, zaleca się korzystanie z oryginalnych ładowarek producenta lub przenośnych ładowarek, które nie wymagają podłączenia do publicznego gniazdka USB. Można również uniknąć korzystania z publicznych ładowarek USB, a w ostateczności wyłączyć urządzenie podczas ładowania.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]