Zmiana przepisów. Już niedługo te osoby czeka podwyżka. Nawet 300 zł bez podatku

Nawet 300 zł dostanie kilka milionów osób, które pracują zdalnie. Gwarantuje to nowa ustawa.

Fot. Shutterstock

Do tej pory pracownicy zdalni sami musieli opłacać sobie rachunki. Teraz ma się to zmienić, gdyż wchodzą przepisy o pracy zdalnej. Pracodawcy są zobowiązani do pokrycia kosztów pracy zdalnej pracownika. W przepisach wymieniono m.in. energię elektryczną i internet, jako czynniki, które wpływają na obliczenie ile należy się zatrudnionemu. Kwoty są różne, od 50 do nawet 300 zł miesięcznie, które nie są objęte podatkiem.

Najczęściej pracownicy nie negocjują, bo większość z nich woli pracę zdalną. Są jednak przypadki, gdzie to pracodawca nalega na taką formę pracy, bo kiedy każdy pracuje z domu znika problem wynajmowania dużego biura.

Niektórzy pracodawcy uwzględniają również wyższe koszty, bo i koszty pracownika są większe. Bywa też tak, że zatrudniony ma szansę na wyższy zwrot, bo taką kwotę wynegocjują związki zawodowe. Warto dodać, że kwota ta jest nieopodatkowana.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]