300 plus dla wdów i wdowców. Jest decyzja Senatu w tej sprawie!

Do Senatu trafiła petycja obywatelska w której autorzy przekonują, by wprowadzić dodatkowe świadczenie dla wdów i wdowców. Jest decyzja Senatu tej sprawie.

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

W założeniu po śmierci jednego ze współmałżonków, drugi miałby dożywotnio otrzymywać co miesiąc 300 zł do renty lub emerytury. Autorzy przekonują, że we dwójkę i z dwóch emerytur prościej się utrzymać i takie „300 plus dla wdów i wdowców” choć trochę ułatwiłoby funkcjonowanie samotnej osoby.

Wprowadzenie nowych dodatków do emerytury dla wybranych grup ubezpieczeniowych doprowadziłoby do naruszenia reguły, bo nie miałyby one pokrycia w składce – powiedział Zbigniew Wasiak z resortu rodziny wyrażając się sceptycznie wobec nowego rozwiązania.

Jak poinformował „Fakt”, wątpliwości mieli też senatorowie oraz dział prawny Senatu. Ich zdaniem dodatek naruszałby zasadę równości wobec osób samotnych. Tym samym senatorowie stwierdzili, że nie będą kontynuować prac nad projektem i finalnie dodatek nie zostanie przyznany.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]