Rząd szykuje hit! Pensja Polaków może wzrosnąć o ponad 600 zł!

Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej zapowiedział w rozmowie z „Super Expressem”, że rząd wprowadzi w całości dyrektywę o europejskiej płacy minimalnej. Oznacza to, że pensje Polaków znacznie wzrosną!

Fot. Pixabay

Gdyby przepisy weszły w tej chwili, najniższa krajowa wzrosłaby z 3490 do 4139, czyli o ponad 600 zł. To ogromny wzrost płacy minimalnej, co oczywiście odbije się na przedsiębiorcach i tak obciążonych nowymi podatkami, opłatami i obowiązkami.

Będąc członkiem UE, zmierzamy z zarobkami w stronę warunków europejskich. Wdrożymy w całości dyrektywę o europejskiej płacy minimalnej. Musimy wpierw dokonać zmian w obecnych przepisach – powiedział w rozmowie z „Super Expressem” wiceminister pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

Dyrektywa na którą powołuje się minister mówi o adekwatnych wynagrodzeniach, by zapewnić godny poziom życia i pracy. Dotyczy wszystkich pracowników zatrudnionych na umowę o pracę, ale także pozostających w stosunku pracy. Kraje członkowskie zgodziły się ustanowić wysokość minimalnego wynagrodzenia na poziomie 50 lub 60 proc. przeciętnej płacy brutto.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]