Korzystasz z Allegro? Uważaj na to oszustwo!

Portal dobreprogramy.pl donosi, że trwa kampania phishingowa, w której oszuści wykorzystują wizerunek Allegro i wysyłają wiadomości e-mail. Zawierają one komunikat o rzekomej konieczności zaakceptowania nowego regulaminu platformy w ciągu 3 dni

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

Dobreprogramy.pl ostrzega użytkowników Allegro przez kolejną falą oszustw. Cyberprzestępcy podszywają się pod platformę i rozsyłają do potencjalnych ofiar fałszywe maile. Taka wiadomość nie ma związku z autentyczną komunikacją Allegro. Na szczęście w tym przypadku można się o tym łatwo przekonać zarówno „wizualnie”, jak i dokładnie czytając treść, która zawiera błędy. Jednak przy pobieżnym przejrzeniu e-maila można „dać się złapać”. Oszust gra na emocjach sugerując konieczność podjęcia działań w 3 dni.

Celem takiej wiadomości jest nakłonienie odbiorcy do kliknięcia przycisku w treści, który ma niby umożliwić zaakceptowanie nowego regulaminu i uchronienie się przed blokadą konta Allegro. Jednak po kliknięciu w link zostaniemy przeniesieni na spreparowaną witrynę. W niej mogą być wyłudzone dane lub nawet login i hasło do bankowości i dane karty płatniczej – na przykład by „potwierdzić swoje konto”.

Należy zatem uważnie przeglądać wszystkie otrzymywane e-maile, a wątpliwości związane z kontem czy regulaminem sprawdzać u samego źródła. Podejrzane e-maile najlepiej jest po prostu ignorować i usuwać. Ponadto nie należy klikać żadnych łączy z ich treści lub pobierać załączników, ponieważ mogą one zainfekować komputer.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]