Lepiej zawczasu wypłacić gotówkę. Przerwy techniczne w aż 7 bankach

Na utrudnienia muszą przygotować się klienci aż dziewięciu banków w Polsce. Kłopoty będą dotyczyć między innymi płatności Blik, przelewów oraz w dostępu do środków na rachunkach

Fot. Shutterstock/ Kraków w Pigułce

W najbliższy weekend, 15-16 kwietnia, przerwy techniczne zapowiedziały następujące instytucje: PKO Bank Polski, ING Bank Śląski, Bank Pekao, Santander Bank Polska, VeloBank, Bank Pocztowy oraz Santander Consumer Bank.

PKO Bank Polski: prace techniczne przewidziane są na sobotę. Pomiędzypółnocą a godziną 6:00 w niedzielę (16 kwietnia)niedostępny będzie serwis internetowy i telefoniczny banku, funkcje otwartej bankowości oraz płatności w sklepach internetowych za pomocą usługi „Płacę z iPKO”. Będzie można jednak dokonać autoryzacji płatności kartą 3D-Secure 2 wyłącznie kodem SMS i PIN-em do karty. W trakcie trwania prac serwisowych aplikacją mobilną będzie można tylko wypłacać pieniądze z bankomatów oraz płacić w sklepach stacjonarnych i internetowych wyłącznie za pomocą usługi Blik.

ING Bank Śląski: w nocy z soboty na niedzielę (z 15 na 16 kwietnia) prowadzone będą prace modernizacyjne. Niedostępne będą następujące usługi:

  • płatności kartami w internecie z 3DSecure (dodatkowo potwierdzane w aplikacji lub jednorazowym kodem SMS),
  • przelewy Express Elixir,
  • przelewy na telefon Blik do innego banku,
  • przelewy z rachunku karty kredytowej,
  • aktywacja kart, zmienianie limitów transakcyjnych i nadawanie kodów PIN,
  • zamawianie kart płatniczych,
  • przypisywanie kart do telefonu w aplikacji mobilnej,
  • dodawanie kart Mastercard do portfeli zewnętrznych (Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay),
  • realizacja operacji na kartach w bankowości elektronicznej.

Nie będą także działać pożyczki oraz procesy sprzedażowe rachunków bieżących i oszczędnościowych. Mogą również wystąpić problemy ze składaniem wniosków online, obsługą kart w systemie ING Business, korzystanie z usług powierniczych (e-Custody), realizacją transakcji kartami płatniczymi w bankomatach, wpłatomatach oraz terminalach płatniczych. Ponadto na sobotę, w godzinach 8:00 – 18:00 zapowiedziana jest przerwa w dostępie do usług maklerskich w systemie bankowości internetowej.

Z kolei z niedzieli na poniedziałek (z 16 na 17 kwietnia) od północy do godziny 3:00 mogą wystąpić problemy z realizacją transakcji w urządzeniach sieci ING/Planet Cash. Bank informuje, że transakcje we wrzutniach mogą być realizowane w trybie offline.

Bank Pekao S.A.: w sobotę (15 kwietnia) prowadzone będą prace serwisowe w godzinach 7:00 – 18:00. W tym czasie utrudnione będzie korzystanie z internetowego serwisu maklerskiego, platformy eTrader Pekao oraz w trakcie pobierania historii podatkowej i PIT-8C.

Santander Bank Polska: przerwa rozpocznie się w piątek (14 kwietnia) o godzinie 22:00 i potrwa do godziny 7:00 w sobotę (15 kwietnia). Niedostępna będzie bankowość internetowa, aplikacja mobilna, przelewy natychmiastowe, płatności w sklepach internetowych (Przelew24) oraz Blik. Niedostępna będzie także usługa Kantor od godziny 22:00 w piątek (14 kwietnia) do godziny 7:00 w sobotę (15 kwietnia).

Bank Pocztowy: zapowiedział kilka przerw technicznych. Dwie z nich będą mieć miejsce w niedzielę (16 kwietnia). Pomiędzy godziną 3:00 a 7:00 niedostępne będzie pobieranie danych karty w bankowości elektronicznej, w tym kodu CVC. W godzinach 8:00 14:00 niedostępne będą transakcje internetowe z wykorzystaniem usługi 3D Secure. Kolejną przerwę zapowiedziana jest na wtorek (18 kwietnia). W godzinach nocnych, od 1:00 do 3:00 wystąpią utrudnienia podczas transakcji gotówkowych oraz bezgotówkowych kartami, w tym transakcji mobilnych realizowanych za pośrednictwem portfeli cyfrowych.

Santander Consumer Bank:  zaplanował, że w sobotę (15 kwietnia) pomiędzy godziną 5:00 a 7:30 oraz w nocy z soboty na niedzielę (z 15 na 16 kwietnia) w godzinach 22:30 – 1:00 niedostępna będą aplikacja mobilna oraz bankowość internetowa.

VeloBank: w nocy z soboty na niedzielę (z 15 na 16 kwietnia) od godziny 23:50 do 6:00 nie będzie możliwości skorzystania z bankowości internetowej, aplikacji mobilnej oraz Blika. Ponadto w tym czasie mogą wystąpić utrudnienia w płatnościach online kartą.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]