Nad Polskę nadciąga niż. Oto jaka pogoda nas czeka w weekend

Wiadomym jest, że pogoda w kwietniu bywa zmienna, a my w najbliższym czasie będziemy się mogli o tym przekonać. Według prognoz niż Rudolf ma przynieść duże zachmurzenie oraz obfite opady deszczu

Fot. Shutterstock

W najbliższych dniach na pogodę w Polsce będzie miał wpływ niż Rudolf. Ponadto nad zachodnią Polską przebiegać będzie strefa ciepłego frontu atmosferycznego. W tym rejonie pojawić się ma najwięcej chmur i opadów deszczu – miejscami spadnie nawet 15-20 mm. Natomiast w Sudetach może nawet spaść śnieg. W pozostałej części Polski ma być natomiast ciepło i bardziej słonecznie. Termometry pokażą od 11 do 18 stopni Celsjusza.

Wiatr ma być słaby i umiarkowany, głównie na wschodzie i południu możemy spodziewać się porywów wiatru do 55 km/h. Ogólniej mówiąc możemy przygotować się na ciepłe lecz deszczowe dni. Z tego powodu należy pamiętać aby przed wyjściem z domu zaopatrzyć się w parasolkę.

Prognozą pogody na najbliższe dni podzielił się również Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

„Pogodę pod koniec tygodnia będzie kształtował układ niżowy z frontami atmosferycznymi. Będzie dość pochmurnie z opadami deszczu, a w sobotę na południu także z burzami. Najwyższa temperatura prognozowana jest na piątek, na południowym wschodzie nawet do 18°C. W pozostałe dni nieco chłodniej, do 15°C” podaje na swojej stronie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]