Przestój w 500 plus. Poczekasz, a nawet stracisz, jeżeli nie dopełnisz tych formalności

Ruszył nowy nabór wniosków do programu 500 plus. Od 1 lutego można już składać dokumenty. Jeżeli ktoś tego nie zrobi, musi liczyć się z tym, że będzie miał przestój w wypłatach.

Fot. Shutterstock

Świadczeniobiorca ma czas do 30 kwietnia. Gwarantuje to, że zachowa ciągłość wypłat. Po tym czasie takiej gwarancji nie ma.

Im później złoży się wniosek tym większy będzie przestój. Wnioski złożone w terminie od 1 do 31 maja zostaną realizowane z przestojem, a następnie świadczeniobiorca otrzyma wyrównanie za czerwiec do dnia 31 lipca. Miesiąc później otrzyma się wyrównanie do końca sierpnia.

Jednak, kiedy złożymy wniosek po 1 lipca, otrzymamy wyrównanie tylko za lipiec. Analogicznie, kiedy włożymy wniosek w sierpniu, dostaniemy wyrównanie tylko za sierpień. Oznacza to, że składając wniosek później, nie tylko narażamy się na przestój, ale również na stratę, tym większą im dłużej będziemy zwlekać ze złożeniem wniosku.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]