Ruszyły kontrole, sypią się mandaty! Tego nikt się nie spodziewał! Tysiące złotych do zapłaty!

Ruszyły policyjne kontrole dotyczące opon. Wprawdzie policja nie może nas ukarać za używanie letnich opon w ziemie lub na odwrót, ale możliwy jest mandat za coś zupełnie innego.

Fot. Warszawa w Pigułce

Warto pamiętać, że mandaty za nieprawidłowe opony mogą być różne, w zależności od sytuacji i stanu opon. Grozić nam jednak może nawet 3 tys. zł. Policja ostrzega, że przestrzeganie przepisów i regularne kontrolowanie opon jest kluczowe dla bezpieczeństwa na drodze.

Oto za co można dostać mandat, jeżeli chodzi kontrolę opon:

  • Zużyte opony: Wg przepisów, minimalna głębokość bieżnika opony musi wynosić 1,6 mm. Jeżeli głębokość bieżnika jest mniejsza niż wymagane, może to prowadzić do nałożenia mandatu.
  • Niewłaściwe opony sezonowe: W Polsce nie ma konkretnych przepisów dotyczących używania opon sezonowych, ale zaleca się korzystanie z opon zimowych w okresie od listopada do marca. Używanie niewłaściwych opon w trudnych warunkach pogodowych może prowadzić do nałożenia mandatu, gdyż zagraża bezpieczeństwu na drodze.
  • Opony o różnym rozmiarze: Montowanie opon o różnych rozmiarach na tej samej osi jest zabronione. Jeśli policja zauważy taką sytuację, może to skutkować nałożeniem mandatu.
  • Uszkodzone opony: Jeżeli opony są uszkodzone, np. mają widoczne pęknięcia, bąble lub inne wady, może to również prowadzić do nałożenia mandatu.
  • Niewłaściwe ciśnienie: Niewłaściwe ciśnienie w oponach może zagrażać bezpieczeństwu na drodze. Kontrolując ciśnienie, policja może nałożyć mandat w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości.
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]