Śmiertelne potrącenie. Nie żyje 17-latek. Kierowcy grozi 12 lat więzienia

Sąd Rejonowy w Zakopanem zastosował 3 miesiące aresztu wobec 31-letniego kierowcy pojazdu m-ki Kia, który podejrzany jest o kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz śmiertelne potrącenie 17-latka w miejscowości Murzasichle. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Fot. Policja Zakopane

W Poniedziałek Wielkanocny około godz. 23:20 w miejscowości Murzasichle, w powiecie tatrzańskim doszło do potrącenia pieszego. Po zdarzeniu młody mężczyzna z licznymi obrażeniami ciała został przetransportowany do zakopiańskiego szpitala. Niestety nad ranem do policjantów dotarła wiadomość, że 17-latek potrącony przez samochód nie przeżył wypadku.

Na miejscu zdarzenia pracowali śledczy oraz biegły z zakresu wypadków drogowych. Samochód uczestniczący w wypadku zabezpieczono do dalszych badań. Policjanci zatrzymali również dwie osoby mające związek z przedmiotowym zdarzeniem. Zanim 31-latka pochodzącego z powiatu tatrzańskiego podejrzanego o kierowanie pojazdem osadzono w policyjnym areszcie, został zbadany alkomatem. Urządzenie wykazało, że miał on prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Sprawą zajęli się policjanci z dochodzeniówki i prokurator. Zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie podejrzanemu dwóch zarzutów karnych, w tym jednego dotyczącego podejrzenia kierowania przez niego samochodem w stanie nietrzeźwości oraz drugiego zarzutu karnego, który dotyczył spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Na wniosek Policji i Prokuratury wobec podejrzanego w dniu 13 kwietnia 2023 roku zastosowano tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]