Jak przedłużyć trwałość perfum? Oto proste sposoby, by Twój ulubiony zapach trwał cały dzień!

Czy zdarzyło Ci się kiedyś kupić drogie perfumy, tylko po to, aby zauważyć, że ich aromat znika z Twojej skóry zaledwie po kilku godzinach? Jeśli tak, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość, istnieją sposoby na przedłużenie trwałości zapachu. 

Fot. Pixabay

Przedłużenie trwałości perfum na skórze może być osiągnięte poprzez zastosowanie kilku prostych trików. Oto niektóre z nich:

  1. Nawilż skórę: Nałóż balsam lub krem nawilżający na skórę przed aplikacją perfum. Nawilżona skóra pomaga zatrzymać zapach perfum na dłużej, gdyż suche miejsca szybciej wchłaniają aromat.
  2. Aplikuj perfum na odpowiednich miejscach: Kluczem do utrzymania zapachu jest umieszczenie go na tzw. „puls points” – miejscach, gdzie tętnice są bliżej powierzchni skóry i ciepło jest wyższe. Najlepszymi miejscami są nadgarstki, zgięcia łokci, za uszami, na szyi i w zgięciach kolan.
  3. Użyj wazeliny: Nałóż odrobinę wazeliny na miejsca, na które będziesz aplikować perfumy. Wazelina pomoże utrzymać zapach na dłużej, gdyż zapobiega szybkiemu wnikaniu perfum w skórę.
  4. Nie pocieraj perfum: Po nałożeniu perfum na nadgarstki, unikaj pocierania ich o siebie. Pocieranie może spowodować, że zapach szybciej się ulotni.
  5. Wybierz mocniejsze perfumy: Eau de Parfum ma wyższe stężenie olejków zapachowych niż Eau de Toilette, co sprawia, że zapach jest intensywniejszy i trwalszy. Wybierz więc mocniejszą wersję swoich ulubionych perfum, jeśli chcesz, aby trwały dłużej.
  6. Przechowuj perfumy odpowiednio: Chroniąc perfumy przed światłem, ciepłem i wilgocią, zapewnisz im dłuższą trwałość. Przechowuj je w oryginalnych opakowaniach, w chłodnym i ciemnym miejscu, najlepiej w szafie.

Stosując te proste wskazówki, można znacząco przedłużyć trwałość perfum na skórze, ciesząc się ulubionym zapachem przez cały dzień.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]