Kiedy wypada niedziela handlowa w kwietniu. Ile ich zostało do końca roku?

Niedziela handlowa to taka niedziela, w której sklepy i centra handlowe mogą być otwarte i prowadzić działalność handlową. W Polsce wprowadzono ograniczenia handlu w niedziele, które zaczęły obowiązywać od 1 marca 2018 roku. Zgodnie z przepisami, handel jest dozwolony tylko w wybrane niedziele.

Fot. Pixabay

Najbliższa niedziele handlowa wypada 30 kwietnia 2023, a następne:
25 czerwca 2023.,
27 sierpnia 2023,
17 grudnia 2023,
24 grudnia 2023.

Niedziela handlowa w Polsce to taka niedziela, w której sklepy i centra handlowe mogą prowadzić działalność i być otwarte dla klientów. W Polsce obowiązuje ustawa ograniczająca handel w niedziele, która zaczęła obowiązywać w marcu 2018 roku. Ustawa ta wprowadza ograniczenia w handlu w niedziele, z wyjątkiem wybranych niedziel, które są określone jako „niedziele handlowe”.

Według tej ustawy, handel jest dozwolony tylko w określonych niedzielach w roku, zazwyczaj jest to jedna niedziela w miesiącu, a także kilka dodatkowych przed okresem świątecznym, takim jak Boże Narodzenie czy Wielkanoc. W pozostałe niedziele, sklepy są zazwyczaj zamknięte, z wyjątkiem małych sklepów osiedlowych, stacji benzynowych, aptek, cukierni, piekarni czy sklepów prowadzonych przez właściciela, który osobiście sprzedaje towary.

Celem wprowadzenia ustawy było zwiększenie liczby wolnych dni od pracy dla pracowników handlu oraz promowanie rodzinnego spędzania czasu w niedzielę.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]