Mogą ukrywać się w meblach i gryźć ludzi! Uważaj na te stworzenia

Istnieje kilka robaków i owadów, które mogą ukrywać się w meblach i gryźć ludzi. Oto niektóre z nich:

Fot. Pixabay

  1. Pchły – Pchły są małymi, skaczącymi owadami, które żywią się krwią ludzi i zwierząt. Mogą ukrywać się w dywanach, tapicerce i innych miękkich powierzchniach mebli, a także na zwierzętach domowych.
  2. Pluskwy domowe (Cimex lectularius) – Są to owady, które żywią się krwią ludzi i zwierząt. Zwykle ukrywają się w materacach, ramach łóżek, kanapach i innych zakamarkach mebli w ciągu dnia, a nocą wychodzą, aby się żywić.
  3. Karaluchy – Chociaż karaluchy nie gryzą ludzi tak często jak inne owady, mogą to robić w rzadkich przypadkach. Karaluchy zwykle ukrywają się w ciemnych, wilgotnych miejscach, takich jak szafki kuchenne, meble łazienkowe i inne zakamarki.
  4. Swędzące roztocza (Sarcoptes scabiei) – Chociaż nie są owadami, to roztocza te są małymi pasożytami, które żywią się naskórkiem ludzi i zwierząt. Mogą powodować swędzenie i wysypkę, zwłaszcza po długotrwałym kontakcie z zarażonymi meblami, ubraniami lub pościelą.

Aby uniknąć problemów z tymi robakami, dbaj o higienę i regularne sprzątanie swojego domu, sprawdzaj i czyść meble, a także trzymaj żywność w zamkniętych pojemnikach. W przypadku wykrycia infestacji owadów, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy zwalczającej szkodniki.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]