Nowy, polski superkomunikator. Nie będzie mógł używać go każdy

Powstaje nowy, polski komunikator, którego wiadomości będą szyfrowane. Nazywa się Markury 2.0., ale raczej z niego nie skorzystasz.

Fot. Wojsko-Polskie.pl

Eksperci z DKWOC opracowali i wprowadzili do użytku nowy komunikator dla żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej – Merkury 2.0.

DSI MERKURY 2.0 z założenia służy do wymiany informacji jawnych. Uruchomienie systemu stwarza bezpieczną alternatywę dla komercyjnie dostępnych narzędzi do komunikacji i w znacznym stopniu ogranicza ich użycie przez personel resortu. System instalowany jest na urządzeniach służbowych.

System został oparty o protokół Matrix, pozwalający na szyfrowaną komunikację „end to end”. Wymiana informacji odbywa się za pośrednictwem infrastruktury teleinformatycznej resortu obrony narodowej, co ma skutecznie niwelować możliwość podsłuchu i wycieku danych.
Komunikacja pomiędzy użytkownikami jest szyfrowana w oparciu o parę kluczy sesji, a to pozwala na prowadzenie bezpiecznej komunikacji pomiędzy użytkownikami.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]