PiS szykuje dodatki dla matek i seniorek. Na czym mają polegać?

Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna”, w maju rząd ma przedstawić swój pomysł na aktywizację zawodową kobiet. Młode matki, które będą chciały wrócić do pracy będą mogły otrzymać świadczenia na opiekę nad dziećmi

Fot. Prawo i Sprawiedliwość/Facebook

Można wysnuć wnioski, że partia rządząca chce przekonać do siebie kobiety. „Dziennik Gazeta Prawna” informuje, że jeszcze w maju ma ogłosić nowe rozwiązania, które przekonają Polki do partii Jarosława Kaczyńskiego. Przewidują one między innymi granty dla młodych matek, które zdecydują się wrócić na rynek pracy. Jak podaje dziennik, powołując się na źródła w PiS, byłoby to nawet kilkanaście tysięcy złotych bądź wielokrotność minimalnego wynagrodzenia. Pieniądze mogłyby być przeznaczone na żłobek czy opiekę nad pociechami.

Miałaby być to odpowiedź na program PO, który proponuje matkom chcącym wrócić do pracy 1,5 tys. złotych. Jak podaje Donald Tusk, dzięki temu po urodzeniu dziecka kobiety szybciej zaczną pracować, a państwo zagwarantuje dodatkowe pieniądze np. dla seniorek opiekujących się ich dziećmi. Propozycja opozycji nazwana została „babciowym”.

Natomiast PiS nie ustępuje i dodatki chce zaoferować również bizneswoman. Miałby one zapobiegać zamykaniu przez kobiety biznesów po dwóch latach działalności, kiedy kończy się okres tzw. małego ZUS-u. Środki od państwa miałby pokryć zwiększone koszty działalności. Ponadto partia rządząca przewiduje granty kierowane do kobiet w wieku 50+ lub 55+, które są zagrożone utratą pracy przed okresem ochronnym. Środki kierowane do nich miałby pomóc w przebranżowieniu albo założeniu własnej działalności.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]