Uwaga! Kolejny fałszywy komunikat z „Allegro”

Oszuści ponownie podszywają się pod platformę Allegro. Rozsyłają wiadomości, które mają na celu wywołanie niepokoju

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

Jak donosi portal dombreprogramy.pl, cyberprzestępcy masowo wysyłają wiadomości na temat rzekomego zawieszenia konta w serwisie z powodu problemów z danymi rozliczeniowymi. Jest to kolejna odsłona panującej od jakiegoś czasu kampanii. Oszuści wykorzystują identyfikację wizualną platformy, aby wiadomości wydawały się wiarygodne. Treść fałszywej wiadomości natomiast głosi, że nasze konto na Allegro zostało zawieszone ze względu na błąd w danych rozliczeniowych i w celu odzyskania konta należy podjąć pewne działania.

Oczywiście działania te polegają na zaktualizowanie swoich danych. W tym celu mielibyśmy tylko kliknąć odnośnik przesłany w wiadomości, jednak jest ograniczenie czasowe do 12 godzin, inaczej konto zostanie zablokowane na stałe. Jest to typowa manipulacja, w której oszuści chcą wywołać presję czasu w potencjalnych ofiarach.

W takiej wiadomości, po dokładnym przyjrzeniu się, można dostrzec błędy w zapisie znaków interpunkcyjnych. Ponadto adres nadawcy w żadnym razie nie przypomina oficjalnego maila Allegro (oszuści wykorzystują różne adresy). Jeśli otrzymamy taką wiadomość pod żadnym względem nie należy otwierać plików i załączników. Jeśli nie będziemy pewni, czy dana wiadomość faktycznie pochodzi od Allegro, warto sprawdzić status konta, odwiedzając serwis, a w razie potrzeby skontaktować się z działem wsparcia.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]