Wielu ludzi oszukanych na ogromną kwotę. Wynajmował nie swoje mieszkania

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali 46-latka, który oszukiwał osoby poszukujące mieszkań do wynajęcia. Mężczyzna działał nie tylko w Warszawie, ale jego ogłoszenia dotyczyły również lokali w Krakowie. Wyłudził ponad 10 000 złotych. Dzięki zawiadomieniom złożonym przez pokrzywdzonych z poszczególnych miast udało się zatrzymać oszusta i postawić mu sześć zarzutów, ale niewykluczone, że może być ich znacznie więcej. Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa przychylił się do wniosku prokuratora nadzorującego postępowanie i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Teraz grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Fot. Policja

Do mokotowskich policjantów trafiła sprawa oszustwa przy wynajmie mieszkania. Funkcjonariusze ustalili sposób działania sprawcy, który oferował do wynajmu mieszkania, położone w atrakcyjnych punktach stolicy. Zamieszczał ogłoszenie w popularnym serwisie o ich wynajmie. Od osób zainteresowanyc żądał z góry zaliczki za pośrednictwem przekazu pocztowego. W ten sposób udało mu się wyłudzić ponad 10 000 złotych. Na trop oszusta wpadli mokotowscy policjanci z wydziału specjalizującego się do walki z przestępczością gospodarczą. Ustalili oni, gdzie przebywa oszust. Kiedy zapukali do drzwi hostelu w Krakowie, mężczyzna nie krył zdziwienia. Funkcjonariusze znależli przy nim między innymi telefon komórkowy oraz karty SIM, używane do przestępczego procederu. Ponadto 46-letni oszust był poszukiwany przez inne organy ścigania do różnych spraw na terenie kraju. Został zatrzymany.

Mokotowscy policjanci przedstawili 46-latkowi w sumie sześć zarzutów oszustwa. Wśród osób pokrzywdzonych są zarówno właściciele mieszkań, jak i osoby, którym je wynajął. Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa przychylił się do wniosku prokuratora nadzorującego postępowanie i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie za tego typu przestępstwa może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Czynności w sprawie objęte są nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów.

Aby nie zostać oszukanym w podobny sposób, warto zachować ostrożność podczas korespondowania z osobą wystawiającą ogłoszenie o wynajmie na portalu internetowym. Należy również pamiętać o tym, aby nigdy nie przesyłać zdjęć swoich dokumentów i nie przelewać pieniędzy niezweryfikowanym osobom.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]