Polski rząd może zakazać TikToka! Wzbudził zaniepokojenie dotyczące bezpieczeństwa

Rada ds. Cyfryzacji działająca przy premierze zaproponowała rządowi wprowadzenie zakazu użytkowania popularnej aplikacji. 

Fot. Pixabay

Do projektu dotarła Polityka Insight, zapisano w nim: „Rada wyraża zaniepokojenie dotyczące bezpieczeństwa danych przechowywanych na urządzeniach, na których zainstalowano TikToka”. Ponadto rządowi eksperci zwracają uwagę, iż TikTok może wspierać władze Chin i ich służby wywiadowcze w gromadzeniu ogromnych ilości danych na całym świecie „ze szczególnym naciskiem na cele polityczne i bezpieczeństwa o wysokiej wartości”

Tymczasem w USA. Parlament stanu Montana zakazał używania TikToka. To pierwszy stan w Stanach Zjednoczonych, który wprowadził takie prawo. Teraz uchwała czeka na zatwierdzenie przez gubernatora Montany.

Nowe przepisy przewidują finansowe dla firm, które będą oferowały dostęp do aplikacji w granicach stanu. Kara ma wynosić 10000 dolarów dziennie. Kary nie dotyczą użytkowników TikToka. W przypadku pozytywnej decyzji gubernatora Montany, prawo wejdzie w życie w przyszłym roku.

Przedstawiciele TikToka chcą zaskarżyć te regulacje. Jak twierdzą chodzi im o ochronę wolności słowa i miejsc pracy obywateli USA, którzy uzyskują dochody za pomocą aplikacji.

TikTok to popularna aplikacja mobilna służąca do krótkich filmów wideo. Została stworzona przez chińską firmę technologiczną ByteDance i zyskała popularność na całym świecie, zwłaszcza wśród młodszych użytkowników.

Aplikacja TikTok jest bardzo popularna wśród młodzieży i stała się platformą, na której wiele popularnych trendów wideo i wyzwań jest inicjowanych i rozpowszechnianych. TikTok jest również wykorzystywany przez marki i celebrytów jako narzędzie do promocji i zwiększania swojej widoczności w Internecie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]