„Nie zapomnij odzyskać swoich pieniędzy”. Nie daj się nabrać na taką wiadomość!

Trwa kampania fałszywych wiadomości rozsyłanych przez cyberprzestępców podszywających się pod OLX

Fot. Pixabay

Dobreprogramy.pl od dawna ostrzega przed fałszywymi wiadomościami od „OLX”. Jednak wydaje się, że oszuści dalej korzystają na takim działaniu, bowiem ciągle powstają nowe formy takich SMS’ów. Trafiają do losowych osób, a w telefonie lokują się w autentycznym wątku z komunikacją od serwisu OLX. Z tego powodu można łatwo wpaść w pułapkę i uwierzyć, że SMS jest prawdziwy, a link autentyczny.

W najnowszej wersji takiej wiadomości treść brzmi następująco:

„Hura! Twój produkt został sprzedany! Nie zapomnij odzyskać pieniędzy:…” – po czym pod spodem widoczny jest link. Łącze to prowadzi do spreparowanej strony internetowej, na której oszust wyłudza dane logowania do bankowości internetowej odbiorcy lub dane jej karty kredytowej.

Oczywiście takie wiadomości nie mają nic wspólnego z platformą OLX i należy je zignorować lub usunąć. Jednak przed usunięciem SMS’a warto rozważyć przesłanie fałszywego SMS-a do specjalistów z CERT Polska, dzięki któremu można ostrzec inne osoby przed tym procederem.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]