To niezbędna rzecz na majówkę. Jednak zapłacimy za nią majątek!

Za tak podstawowy produkt na grilla jak węgiel przyjdzie nam w tym roku zapłacić krocie. Wysoka inflacja dotyczy nie tylko cen mięsa i warzyw na grilla, ale również brykietu, którego 2,5-kilogramowe opakowanie może kosztować nawet ponad 20 zł

Fot. Pixabay

Jak podaje „Fakt”, ceny węgla drzewnego od zeszłego roku wzrosły o 8-10 procent. Taki stan Zreczy jednak nie przełożył się na jego sprzedaż. W rozmowie z dziennikiem, przedstawiciel jednego ze sklepów z grillami informuje, że znaczące podwyżki były wcześniej, w ciągu ostatnich 3 lat ceny podskoczyły o jakieś 70 procent.

Wzrost cen widać również w sklepach popularnych sieci handlowych. Dziennik wskazuje, że w Lidlu można kupić worek brykietu o wadze 2,5 kg za 14,99 zł. Złotówkę mniej kosztuje takie samo opakowanie w Aldi. Ten produkt można kupić również Castoramie, gdzie za mniejszy, 2 kg worek, zapłacimy 12,98 zł., natomiast większy, ważący 2,5 kg, kosztuje 15,78 zł. Taką samą objętość worka w węglem drzewnym oferuje Auchan za 11,98 zł.

Trzeba zatem pamiętać, żeby zakupić brykiet na zapas, ponieważ na stacjach benzynowych jego ceny będą wynosić ponad 20 złotych.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]