Prognozy na weekend. Jaka pogoda nas czeka?

Dobre wiadomości dla osób chcących spędzić weekend na świeżym powietrzu. W prawie całym kraju będzie słonecznie i ciepło, nawet do 20 stopni Celsjusza

Fot. Pixabay

Dzisiejszy dzień zaczął się pochmurnie, jednak z biegiem dnia przejaśniło się, a my mogliśmy się cieszyć słoneczną pogodą i cieplejszą temperaturą. Jednak IMGW prognozuje, że możliwe są jeszcze przelotne opady.

„Najcieplejszym obszarem pozostanie północny wschód, Podlasie. Tam 16-18 stopni C. Ale również na południowym zachodzie i miejscami w centrum kraju zaczną się pojawiać temperatury na poziomie 16 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie na Wybrzeżu, tam w rejonie Półwyspu Helskiego i Łeby około 10 stopni Celsjusza” informuje Grażyna Dąbrowska z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W piątek w całym kraju będzie więcej słońca, a ponadto nie powinno padać. Temperatura będzie wynosiła 18 stopni Celsjusza co będzie zapowiedzią słonecznego weekendu. W sobotę do Polski napłynie ciepłe powietrze z południa i z południowego zachodu. Będzie sporo słońca, a termometry w wielu częściach Polski wskażą nawet 19-20 stopni Celsjusza. Jedynie na północnym zachodzie w niedzielę mogą pojawić się opady deszczu.

Niestety po weekendzie czeka nas zmiana pogody. Prognozy pokazują, że będzie pochmurno i deszczowo oraz dużo zimniej. Twoja Pogoda prognozuje chłód spowodowany zimnym powietrzem z północy i północnego wschodu. W nocy i nad ranem w wielu częściach kraju możliwe będą przymrozki.

 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]