Przerwy w dostępie do telewizji naziemnej w całej Polsce

Odbiorcy kanałów telewizji naziemnej muszą liczyć się z przerwami w odbiorze aż do końca maja. Dotyczy to takich kanałów jak TVP, Polsat, TVN lub TV Trwam

Fot. Pixabay

Jak podaje wirtualnemedia.pl, przerwy w odbiorze telewizji naziemnej związane są z pracami serwisowymi. Zarząd Emitela informował na początku tego roku, że dotyczą one m.in. modernizacji zasilania, konserwacji konstrukcji oraz przeglądu urządzeń i systemów. W czwartek 20 kwietnia od rana do godziny 14 utrudnienia dotkną widzów MUX-3 (TVP1, TVP2, TVP3, TVP Info, TVP Sport, TVP Historia) z Kielc, Dębicy, Poznania, Karpacza Górnego, Lubania, Sokołowa Podlaskiego, Głogowa, Szklarskiej Poręby i okolic.

Mieszkańcy Radomska i Sokołowa Podlaskiego mogą mieć także ograniczony dostęp do kanałów z MUX-1 (Eska, Polo TV, Trwam, Antena HD, Stopklatka, TVP ABC, Fokus TV, TV Trwam), wybranych stacji MUX-2 (Polsat, Super Polsat) i kanałów z MUX-8 (Nowa TV, Metro, Zoom TV, WP, Metro).

W nocy z czwartku na piątek planowane są prace serwisowe MUX-3 (Gorzów Wielkopolski, Lublin, Płock), MUX-8 (Lublin, Płock), MUX-1 (Płock), MUX-2 (Płock). Natomiast w piątek do godziny 14 mogą wystąpić utrudnienia z odbiorem stacji TVP(MUX-3) w okolicach Zawiercia.

 W poniedziałek, 24 kwietnia, do godziny 14 będą prowadzone prace w obiekcie nadającym MUX-3 w Raciborzu. W nocy z poniedziałku na wtorek 25 kwietnia może dochodzić do przerw w odbiorze MUX-1, MUX-2, MUX-3 i MUX-8 w Wałbrzychu, Wrocławiu, Zielonej Górze, Bydgoszczy. Utrudnienia mają występować do godzin popołudniowych. Do godziny 14 będą one dotyczyć mieszkańców Międzyzdrojów, Ostrołęki, Giżycka i okolic (MUX-1, MUX-2 i MUX-3 i MUX-8). W Miechowie w tym samym czasie mają być prowadzone prace na obiekcie nadającym MUX-8.

25 kwietnia w godzinach nocnych prace serwisowe prowadzone będą w Jeleniej Górze i Skierniewicach (MUX-1, MUX-2, MUX-3 i MUX-8). Do godziny 14 utrudnienia mogą dotyczyć mieszkańców Torunia (MUX-3 i MUX-8) i Gniezna (TV Trwam z MUX-1, Polsat, Super Polsat z MUX-2 i MUX-3). Natomiast w nocy z czwartku na piątek (28 kwietnia) do wczesnego popołudnia realizowane będą prace w Gorlicach (MUX-1, MUX-2, MUX-3 i MUX-8). Problemy mają dotyczyć odbioru kanałów TVN i TVN7.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]