Przychodzi SMS o zwrocie podatku PIT! Bądź ostrożny. Wydano ostrzeżenie!

Bank Santander ostrzega przed próbami oszustwa: „Okres składania zeznań podatkowych jest również wykorzystywany przez przestępców.”

Fot. Santander

Rozsyłają oni wiadomości sms, w których informują o rzekomym  zwrocie podatku. W wiadomości znajduje się link prowadzący do fałszywej strony rządowej. Przestępcy w ten sposób chcą pozyskać dane do logowania do bankowości elektronicznej oraz w kolejnym kroku wyłudzić pieniądze z Twojego konta bankowego.

Do podatników również rozsyłane są fałszywe wiadomości e-mail,  w których nadawca prosi o skanowanie załączonego kodu QR w celu odebrania zwrotu podatku. Po zeskanowaniu kodu następuje przekierowanie do fałszywej strony, wyłudzającej dane do logowania do bankowości elektronicznej.

Jak się chronić ?

  • Upewnij się, że strona, na której wpisujesz swoje dane do logowania, jest prawdziwa.
  • Nie otwieraj linków i załączników od nieznanych nadawców, które wzbudzają podejrzenia.
  • Podczas logowania do bankowości Santander internet korzystaj tylko z adresu www.centrum24.pl lub przechodząc z oficjalnej strony banku.

Jeśli jesteś ofiarą ataku, skontaktuj się z nami natychmiast – 1 9999 (+48 61 81 1 9999)*. – pisze bank

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]