Te rośliny odstraszają komary. Idealne na balkon lub do ogrodu

Oprócz świec, spray’ów i innych produktów mających za zadanie odstraszyć namolne owady, można sięgnąć bardziej naturalnych rozwiązań. Jednym z nich jest posadzenie roślin, których zapachu komary nie lubią

Fot. Pixabay

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów i akcesoriów domowych, które mają za zadanie pozbycie się uciążliwych insektów. Warto jednak znać też naturalne sposoby na ich odstraszanie. Oto kilka rodzajów roślin, które takie właściwości posiadają:

  • Komarzyca – ta roślina o wymownej nazwie ma bardzo intensywny zapach, który sprawia, że komary nie będą nas niepokoić. Lubi ona półcień, można ją też wystawić na pełne słońce, nie można tylko dopuścić do poparzenia liści. Nie lubi przesadnego podlewania, nie ma wymagań glebowych.
  • Lawenda wąskolistna – jej zapach również odstrasza komary, za to wabi pożyteczne pszczoły i trzmiele. Może być spokojnie przeznaczona dla osób, które „nie mają ręki do kwiatów”, bo dobrze radzi sobie z przesuszeniem. Najlepiej posadzić ją w nasłonecznionym miejscu.
  • Kocimiętka – niewątpliwie bardzo lubią ją nasi czworonożni podopieczni, natomiast nie można tego powiedzieć o komarach. Kocimiętka również dobrze znosi suszę i nie dużych wymagań w uprawie.
  • Koper włoski – bronią tej rośliny przeciwko komarom również jest zapach, który wydzielają dekoracyjne baldachowate kwiatostany. Można go uprawiać na balkonie i w ogrodzie, wymaga on jednak regularnego podlewania. Lubi słoneczne miejsca i dorasta nawet do metra wysokości.
  • Bodziszek korzeniasty – dobrze znosi suche podłoże i można ją zasadzić zarówno w ogordzie jak i na balkonie. Trzeba jednak pamiętać, że to roślina ekspansywna, to znaczy, że potrafi rosnąć szybciej, niż jesteśmy w stanie kontrolować.
  • Mięta pieprzowa, bazylia, melisa i rozmaryn – wszystkie te nam dobrze znane rośliny mają dużą zawartość olejków eterycznych, które skutecznie odstraszają komary. Można je zasadzić nie tylko w ogrodzie lub balkonie ale również na parapecie.
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]