Ten produkt zawiera niebezpieczną bakterię! Państwowa Inspekcja Sanitarna ostrzega

W jednej partii produktu „Rolada ze szpinakiem” wykryto obecność bakterii Listeria monocytogenes. Producent wycofał ją już rynku, jednak Państwowa Inspekcja Sanitarna ostrzega osoby, które ją zakupiły o nie spożywanie jej

Fot. Kraków w Pigułce

Producent Aves” Sp. z o. o. zdecydował się wycofać z rynku jedną z partii produktu „Rolada ze szpinakiem”. W niej została wykryta bakteria Listeria monocytogenes, której spożycie może prowadzić do choroby listeriozy. Dokładniej mówiąc jest to produkt Kraina wędlin „Rolada ze szpinakiem” 300 g, który należy spożyć do 24.04.2023. Jego kod kreskowy to 5904750008819, a producentem jest  „Aves” Sp. z o. o., Gajewniki 16, 98-220 Zduńska Wola, Weterynaryjny numer identyfikacyjny: PL 10190601 WE, wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn.

„Firma AVES Sp. z o.o. przygotowała komunikat dla klientów, informujący o wycofaniu z obrotu partii produktu. Firma Jeronimo Martins Polska niezwłocznie wszczęła procedurę wycofania z obrotu handlowego powyższej partii produktu, natychmiast po otrzymaniu informacji o niewłaściwych wynikach badań produktu” – poinformowano w ostrzeżeniu publicznym.

Tego produktu nie należy spożywać. Jeżeli już tak się stało, w wyniku czego nastąpiły objawy chorobowe, należy niezłocznie skontaktować się z lekarzem. Główny Inspektorat Sanitarny podał, że listerioza jest zagrożeniem przede wszystkim dla kobiet w ciąży, noworodków i osób z obniżoną odpornością. W sprawie tej prowadzone jest postępowanie wyjaśniające, ponadto proces wycofywania produktu jest monitorowany.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]