Zakopane puste przed majówką. Masa wolnych kwater, wyludniałe szlaki

Zakopane przed majówką jest niemal puste. Wolnych kwater na majówkę też jest mnóstwo. Wszystko przez ciężką sytuację materialną Polaków.

W majówkę wystarczy wziąć trzy dni wolnego, żeby mieć aż 9 dni wolnych. Nie widać jednak, by Polacy masowo wyjeżdżali na majówkę. Mimo, że Zakopane zawsze znajduje się w czołówce miejsc najchętniej odwiedzanych przez Polaków, w tym roku, przynajmniej w majówkę, nie cieszy się popularnością.

Jak relacjonuje nam nasz reporter, Marek Karpowicz z zaprzyjaźnionej redakcji Wirtualnego Nowego Dworu, w stolicy Tatr jest mnóstwo wolnych pokoi. Obecnie, jeszcze przed majówką wiele lokali gastronomicznych jest zamkniętych, bo nie ma turystów. Na szlakach też jest pusto. W drodze do Morskiego Oka było zaledwie kilka osób.

Nic nie zapowiada jednak wielkiego najazdu turystów, jak to działo się np. zeszłego roku. Górale mówią, że problemem nie jest cena, która w przypadku kwater nie podskoczyła znacznie, a po prostu niepewna sytuacja ekonomiczna, która skłania wielu Polaków do oszczędzania.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]