Kiedy tegoroczny zwrot podatku wpłynie na nasze konta?

Termin zwrotu podatku zależny jest od daty złożenia deklaracji PIT. Pierwsze kwoty podatnicy otrzymali jeszcze przed 1 kwietnia 2023 roku. Najpóźniejszy termin przypada na 3 sierpnia

Fot. Pixabay

Jak przypomina portal interia.pl, termin wypłacanego zwrotu podatku jest zależny od terminu złożenia deklaracji PIT. Te złożone w terminie od 1 stycznia do 15 lutego tego roku zostały rozliczone najszybciej. Deklaracje złożone, w formie elektronicznej, w terminie od 16 lutego 2023  do 2 maja 2023 zostaną rozliczone najpóźniej w ciągu 45 dni. Zwrot podatku należy liczyć od następnego dnia po złożeniu deklaracji.

Jeśli złożyliśmy deklarację w wersji papierowej to musimy przygotować się na to, że termin zwrotu podatku się wydłuży i czekać będziemy musieli aż 3 miesiące. Deklaracje PIT-37 oraz PIT-38, które nie zostały złożone przez podatnika, rozliczane są w przeciągu 3 miesięcy, licząc od 2 maja 2023 roku. W takiej sytuacji czas oczekiwania jest najdłuższy, ponieważ zwrot nastąpi najszybciej 3 sierpnia tego roku.

Zwrot podatku z deklaracji PIT złożonej elektronicznie trafia znacznie szybciej na konto. W niektórych przypadkach czas oczekiwania to jedynie 10 dni. Jak donosi portal, deklaracja PIT-28 złożona w wersji elektronicznej jest rozliczana w przeciągu 45 dni od daty przekazania deklaracji. Jednak zwrotu podatku z papierowej wersji deklaracji PIT-28 możemy spodziewać się najpóźniej po 3 miesiącach.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]