Maseczki w szpitalach i przychodniach już na stałe? Plany Ministerstwa Zdrowia

Jak dziennikarz RMF FM Michał Dobrołowicz, nakaz maseczek w szpitalach i przychodniach ma obowiązywać już na stałe. Taki jest plan Ministerstwa Zdrowia

Fot. Pixabay

Michał Dobrołowicz, dziennikarz RMF FM dowiedział się w resorcie zdrowia, że w szpitalach i przychodniach zasłanianie nosa i ust może być obowiązkowe także latem i później, niezależnie od liczy zakażeń SARS Covid-19.

„Takie miejsca, gdzie są osoby z infekcjami, mogą narażać na infekcje osoby np. w poczekalni. Myślę, że powinny te maseczki (się) utrzymać”  wyjaśnił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Zapowiedziano, że wraz z końcem tego miesiąca najprawdopodobniej skończy się obowiązek noszenia maseczek w aptekach i punktach aptecznych. Jak podaje portal rmf24.pl, minionej doby potwierdzono 455 zakażeń koronawirusem, w tym 108 ponownych. Zmarło 9 osób z Covid-19. Łącznie od 4 marca 2020 r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 6 511 432 przypadki. Zmarło 119 513 osób z Covid-19.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]