Uwaga alergicy! Te rośliny będą pylić w maju

Pomimo, że wiosna jest pięknym okresem roku. to dla wielu z nas może być ona uciążliwa przez wzmożoną obecność alergenów. Warto wiedzieć jakie rośliny mogą wywoływać nieprzyjemne dolegliwości

Fot. Pixabay

Wiosna dla alergików często może okazać się prawdziwą gehenną. Wtedy to wiele roślin zaczyna pylić co wywołuje uciążliwe dolegliwości u osób na nie wrażliwych. W kwietni oraz maju pylą brzozy, dęby, trawy, szczaw, sosny. dodatkowo pojawiają się też zarodniki grzybów z rodzin Caldosporium i Alternaria. Najsilniej alergikom zaszkodzić może brzoza oraz trawa, która jest najbardziej uczulająca jeśli chodzi o alergię wziewną.

Warto zwrócić uwagę, że inne rośliny uczulają na początku miesiąca i na jego końcu. Wszystkie pylenia mogą jednak doprowadzić do objawów jak katar, zapalenie spojówek, łzawienie oczu, astma pyłkowa, niestrawność, zaczerwienienie skóry. Alergia może być mylona z objawami przeziębienia, nie należy jednak przyjmować w takiej sytuacji antybiotyków, gdyż zmęczony uczuleniem organizm jest dodatkowo nim bombardowany, co tylko bardziej go osłabia, co chory odczuwa jeszcze gorzej. Zawsze przed zażyciem leków należy skonsultować się ze lekarzem.

Alergia uznawana jest za chorobę cywilizacyjną. Przez ciągle rozwijający się przemysł i zanieczyszczenie powietrza zwiększa się ilość alergenów. Pylenie to ciągły problem przy alergii i nie jest to tylko pylenie drzew, ale także pylenie przemysłowe. Niemniej to właśnie pyłki drzew i roślin wywołują najbardziej uciążliwe objawy alergii. Jeżeli dostrzegamy u nas objawy alergii, najlepiej skonsultować się z lekarzem, który może zalecić wykonanie odpowiednich testów.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]