1000 zł praktycznie od ręki. Złóż wniosek jeżeli masz dziecko

Mało kto pamięta o tym świadczeniu, a jest ono nadal dostępne! Jeszcze za czasów rządów koalicji PiS z Samoobroną i Ligą Polskich Rodzin wprowadzono tzw. „becikowe”, czyli 1000 zł, które otrzymać można po urodzeniu dziecka. Dziś z uwagi na świadczenie 500 plus, mało kto pamięta, że jednorazowo można otrzymać również 1000 zł. Świadczenie to jest jednak nadal dostępne, trzeba tylko spełnić określone warunki.

Fot. Shutterstock

Są trzy warunki.

Po pierwsze, jakkolwiek brutalnie by to nie zabrzmiało, dziecko musi urodzić się żywe. Ustawodawca podkreślał ten punkt, bo rzeczywiście przychodzili rodzice, którzy chcieli uzyskać świadczenie na zmarłe niemowlę. Po drugie, matka musiała być pod opieką lekarza, a cała ciąża i jej przebieg musi być udokumentowana przez ginekologa. Po trzecie, dochód na osobę w rodzinie nie może przekraczać 1922 zł.

Dokumenty trzeba złożyć w odpowiednim czasie, bo inaczej ze świadczenia nici. Od urodzenia dziecka, rodzice będą mieli rok na złożenie wniosku. Zostanie on rozpatrzony w ciągu jednego miesiąca i pieniądze trafią na konto rodzica.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]