Nowy bon turystyczny zapowiedziany przez ministra. Ile wyniesie? Dla kogo jest przeznaczony?

Minister Sportu Kamil Botniczuk już w lutym ogłosił, że rząd pracuje nad nową wersją bonu turystycznego. Nowe przecieki mówią, że kwota może być większa i dostępna dla każdego.

Fot. Shutterstock

Branża turystyczna jest w ciężkiej sytuacji. Polacy oszczędzają ile mogą, bo raty kredytów znacznie wzrosły, a zakupy są drogie. Dodatkowo, rząd nałożył na przedsiębiorców dodatkowe obowiązki i obciążył ich dodatkowymi obciążeniami zdrowotnymi, co jest de facto nowym podatkiem. Dlatego nie wiadomo czy niedługo z tego powodu, nie zaczną się zwolnienia.

Wszystkie te czynniki skłaniają Polaków do pozostania w domach. Rząd chce pobudzić branże, poprzez nowy bon turystyczny, który dodatkowo może być postrzegany pozytywnie przed wyborami.

Pracujemy nad tym, aby przedstawić jakąś wersję nowego bonu turystycznego, niezwiązaną bezpośrednio ze stymulacją turystyki po pandemii i finansowaną z innych źródeł niż środki covidowe, aby była dostępna dłużej niż tylko do marca – powiedział w lutym na antenie Polskiego Radia 24 minister Kamil Bortniczuk.

W sieci możemy też przeczytać na przeróżnych portalach nieoficjalne przecieki, że w związku z chęcią pobudzenia gospodarki i tego, że jest inflacja dodatek miałby wynosić 1000 zł, a nie, jak dotychczas 500 i miałby on być przeznaczony na osobę, a nie tylko na dziecko. Dzięki temu pięcioosobowa rodzina miałyby do dyspozycji już 5 tysięcy złotych, a nie 1500 zł, jak wcześniej. Informacje te są jednak nieoficjalne i w żadnym wypadku nie można ich traktować, jako pewnik tego, co może nadejść.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]