500+ dla pracujących. Co na to Polacy?

Coraz więcej osób uważa, że 500 plus powinno być wprowadzone tylko dla pracujących lub powinno być wprowadzone nowe świadczenie zachęcające ludzi do pracy. Co na to Polacy?

Fot. Shutterstock

Coraz więcej osób uważa, że 500 plus nie spełniło swojej początkowej roli, czyli zwiększenia dzietności. Jednocześnie zwraca sie uwagę na to, że rzeczywiście świadczenie pomogło wielu rodzinom z wyjścia ze skrajnego ubóstwa.

Polacy uważają jednak, że jest pewien procent ludzi, których świadczenie wręcz zniechęca do pracy. Chcą, by było wprowadzone świadczenie, które wspomoże ludzi pracujących. Coraz częściej Polacy szukają takich faz jak: 500 plus dla pracujących, 500 plus tylko dla pracujących czy też 500 plus dla zatrudnionych.

Rząd twierdzi, że zrobił wiele, w tym podwyższył próg podatkowy i zwiększył kwotę wolną od podatku, dzięki czemu w przypadku części ludzi w ich kieszeni zostaje więcej. Zostały też wprowadzone dodatkowe świadczenia dla wszystkich, jak 300 plus, czyli wyprawka szkolna, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy czy świadczenie żłobkowe z których dwa ostatnie przeznaczone jest właśnie nad opiekę nad dziećmi.

Z podobną propozycją wyszedł Donald Tusk proponując tzw. „Babciowe”, nazywane właśnie świadczeniem 1500 plus dla pracujących. Miało by być to wynagrodzenie dla niani lub członka rodziny, właśnie np. babci która będzie się opiekować wnuczkami. Były premier obiecał, że jeżeli jego obóz obejmie władze takie świadczenie zostanie wprowadzone. Jednocześnie deklaruje, że nie chce likwidować 500 plus. Lewica natomiast zapowiada rozmowy po wyborach, bo chce, żeby świadczenie przyznawane było tylko najuboższym. Prawo i Sprawiedliwość mówi, że pewnie jakieś świadczenia prorodzinne jeszcze będą. Nikt na razie jednak nie wie co to może być.

Dlatego tez zmian w systemie należy się spodziewać już po wyborach, a przed nimi zapewne odbędą się rozmowy i przedwyborcze obietnice.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]