Gwałtowna zmiana pogody już od jutra. Kiedy wiosna zawita na stałe?

Odstanie dni, ciepłe i słoneczne, były dla nas pozytywnym przedsmakiem wiosny. Jednak ma się to zmienić. Przez następne dni możemy spodziewać się opadów deszczu, zachmurzenia oraz niższych temperatur

Fot. Pixabay

Pomimo pięknej wiosennej aury, którą mogliśmy odczuć przez ostatnie dni, ponownie musimy przygotować się na załamanie pogody. Na wtorek, środę oraz czwartek przewiduje się chłodniejsze temperatury. TwojaPogoda.pl informuje, że miejscami może być od 7 do 9 stopni. W pojawią się również obfite opady deszczu, a w górach nawet śniegu. Ponadto szykują się przymrozki.

W dniu dzisiejszym przez cały dzień będzie raczej ciepło, temperatura maksymalna na wschodzie kraju od 19 do 23 st. C, a na pozostałym obszarze i w rejonach podgórskich od 12 st. C do 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, z kierunków południowych. W nocy natomiast zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i opadami deszczu, w rejonach podgórskich Karpat deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu.

Temperatura minimalna wyniesie od 6 stopni, miejscami na Mazowszu, Lubelszczyźnie i Ziemi Przemyskiej do 11 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków południowych i zachodnich. Miejscami mogą pojawić się burze z porywami wiatru do 60 km/h.

Wtorek przyniesie umiarkowane i duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu, w rejonach podgórskich Karpat deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Na wschodzie lokalnie mają wystąpić burze. Na południowym wschodzie możliwe opady deszczu o natężeniu umiarkowanym. Termometry pokażą maksymalnie od 9 st. C w rejonach podgórskich Sudetów i lokalnie w rejonie Zalewu Wiślanego do 14 st. C na wschodzie. Wiatr będzie umiarkowany, w całym kraju porywisty.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]