Podszywają się pod Pocztę Polską. Wydano ostrzeżenie!

Otrzymałeś taką wiadomość? Uważaj, to może być próba oszustwa. Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego wydał dziś ostrzeżenie przed fałszywymi SMSami.

Fot. CSIRT KNF


„UWAGA! Cyberprzestępcy podszywają się pod Poczta Polska i przesyłają wiadomości SMS z informacją o wstrzymaniu paczki z powodu błędnie podanego adresu.

Link przesyłany w wiadomości prowadzi na niebezpieczną stronę, na której oszuści poza danymi kontaktowymi wyłudzają dane kart płatniczych użytkowników. Nie dajcie się okraść i zawsze weryfikujcie adres strony internetowej na której się znajdujecie!” – czytamy w komunikacie.

Cyberprzestępstwo to przestępstwo popełnione za pomocą komputerów, urządzeń elektronicznych lub Internetu. Dotyczy to nielegalnych działań, które mają na celu włamanie do systemów komputerowych, kradzież danych, rozprzestrzenianie złośliwego oprogramowania, oszustwa finansowe, szantażowanie, a także wykorzystywanie internetu do innych przestępstw, takich jak nękanie, groźby czy handel nielegalnymi przedmiotami.

W miarę jak technologia staje się coraz bardziej zaawansowana, również cyberprzestępcy rozwijają swoje metody i strategie, co sprawia, że walka z cyberprzestępczością jest ciągłym wyzwaniem dla organów ścigania, rządów i firm.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]