Polacy będą ustawiać się w kolejkach po pieniądze! Potężne, nowe świadczenie z UE!

Unia Europejska wprowadza ETS2. Ci, którzy mają węgiel, gaz czy olej opałowy, słono zapłacą za jego użycie. To samo tyczy się mieszkańców bloków, których wspólnoty w ten sposób ocieplają budynki. Na szczęście jest szansa na ogromne dopłaty do wymiany.

Mieszkańcy lokali, które ogrzewane są pompą ciepła nie muszą martwić się o to, że zapłacą dodatkowo za emisję. Wszyscy inni będą musieli dopłacić, co sprawi, że ogrzewanie tym sposobem stanie się zupełnie nieopłacalne. Za tonę CO2 zapłacimy 45 euro i to tylko dzięki naszym europosłom. Gdyby nie oni, cena na emisję CO2 byłaby jeszcze wyższa.

Program budził od początku duże emocje, ale po rozpoczęciu wojny na Ukrainie, dla Europy stało się jasne, że trzeba ograniczyć paliwa kopalne i gaz. Teraz to już nie tylko kwestia zanieczyszczenia środowiska, ale po prostu bezpieczeństwa energetycznego.

Nowe regulacje wejdą w życie do 2027 roku, a do tego czasu można skorzystać z dopłat. Na razie są rządowe programy na wymianę „kopciuchów”, ale najprawdopodobniej będą też unijne. Środki na ten cel zabezpieczono m.in. w Krajowym Planie Odbudowy. Lepiej więc stanąć w kolejce po dopłaty, niż potem dopłacać do węgla, gazu czy oleju opałowego.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]