Dodatek na żywność. Korzysta z niego coraz więcej osób. Wystarczy złożyć wniosek

Jeżeli znaleźliście się w trudnej sytuacji z powodu inflacji, możecie skorzystać z dodatku na żywność. Państwo przewiduje przepisy na taki wypadek.

Prawo zostało wyposażone w bezpieczniki, które pomagają osobom, które z różnych przyczyn znalazły się w trudnej sytuacji finansowej. Jeżeli Was to dotknęło warto zwrócić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Pracownicy wiedząc o Was coś więcej będą mogli zaoferować Wam wsparcie.

Można otrzymać np. dodatek na gorący posiłek. To pieniądze, które wpływają co miesiąc na konto, a przeznaczyć je trzeba np. na posiłek w szkole dla dziecka uczęszczającego do przedszkola lub szkoły.

Pod uwagę brane jest kryterium dochodowe. Dochód na samotną osobę wynosić może 634 zł, a dochód na rodzinę 514 zł na każdego członka rodziny. Oznacza to, że jeżeli zarabiasz np. 3000 zł, a na utrzymaniu masz 6 osób to jeszcze się kwalifikujesz.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]