Jaka pogoda zapowiada się na majówkę?

Majówka to wyjątkowy wiosenny czas, który po długiej zimie można spędzić na świeżym powietrzu. Jednak przez pogodę nie zawsze jest to możliwe. Jakie są zapowiedzi synoptyków na tegoroczne dni wolne na początku maja?

Fot. Pixabay

Tegoroczna majówka wypada korzystniej niż w innych latach, bo 1 maja jest w poniedziałek. Z tego powodu Polacy mogą rozpocząć weekend majowy wcześniej, bo już 29 kwietnia, który wypada w sobotę. Meteorolodzy z IMGW-PIB na pierwszy tydzień maja przewidują, że pogoda będzie podobna do tej z zeszłych lat, czyli ani wyjątkowo ciepła lani szczególnie zimna. Nie podano jeszcze dokładanej temperatury, która będzie panować w te dni.

Synoptycy jednak podają, że średnia wartość temperatury maksymalnej będzie wynosić od 11 stopni Celsjusza na Pomorzu i do 16 stopni Celsjusza w Małopolsce i Podkarpaciu. Dodano również, że jest możliwość wystąpienia opadów. Prawdopodobnie spadnie nieco deszczu, do około 10 mm, przede wszystkim w południowej części Polski.

Z serwisu Interia Pogoda wynika, że 1 maja najcieplej będzie w Opolu i Rzeszowie – około 17 st. Celsjusza. Z kolej najchłodniej w ciągu dnia będzie w Gdańsku i Olsztynie, gdzie termometry pokażą 12 stopni C. Na 3 maja natomiast zapowiada się sporo chmur i przelotnego deszczu. 13 stopni w Gdańsku, gdzie będzie najzimniej. Najcieplej w Opolu, Poznaniu i Rzeszowie, gdzie termometry wskażą 17 stopni.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]