Niepokojąca moda na Pierwszą Komunię?

Pierwsza Komunia Święta to ważne wydarzenie dla wielu polskich rodzin. W ostatnich latach widoczny jest jednak kontrowersyjny trend, który wzbudza wiele różnych opinii

Fot. Pixabay

W ostatnich latach coraz częściej można spotkać się ze stosowaniem u młodych dziewczynek makijażu na pierwszą Komunię Świętą, w postaci lekkiego podkładu, różu czy błyszczyku. Do tej pory jednak nie było na to zgody. Jak donosi portal eska.pl, czasy się zmieniają, a Pierwsza Komunia Święta zaczęła przypominać ślub i wesele niż uroczystość dedykowaną głównie dla dzieci, a makijaż komunijny stał się kontrowersyjnym i głośnym tematem.

Zwolennicy takiego makijażu twierdzą, że jest to sposób na wyróżnienie się w tym szczególnym dniu i podkreślenie urody dziewczynek. Może też on pomóc w zwiększeniu pewności siebie u zestresowanego dziecka. Profesjonalny makijaż może sprawić, że w tym wyjątkowym dla nich dniu, dziewczynki poczują się jak małe księżniczki. Jednak dla katolików pierwsza Komunia powinna się wiązać ze skupieniem na duchowym przeżyciu, a nie na wyglądzie.

Większa część rodziców uważa, że makijaż na Komunię u dziewczynki to niepokojąca moda. Ich zdaniem dzieci powinny wyglądać naturalnie, a nie być przemieniane w dorosłe kobiety. Ponadto, stosowanie makijażu na tak wczesnym etapie życia może wpłynąć negatywnie na rozwój skóry dziecka oraz dodatkowo na jego późniejsze postrzeganie swojego wyglądu. Ponadto wiele produktów makijażowych nie jest dedykowane dla dzieci i z tego względu, mogą one wywołać reakcje alergiczne. Rodzice, którzy mimo wszystko zdecydują się na makijaż dla swojej pociechy, powinni wybrać delikatne i bezpieczne produkty.

Jak wskazuje portal, w ofertach kosmetyczek możemy znaleźć makijaż dzienny, wieczorowy i ślubny. Makijażu komunijnego dla dziecka próżno szukać w oficjalnych cennikach, ale z pewnością istnieje szansa na umówienie takiej usługi u niektórych makijażystek. Warto również pamiętać, że Komunia jest dniem szczególnym przede wszystkim dla dziecka i najważniejszym jest nie robić niczego wbrew jego woli, a zadbać głównie o komfort psychiczny w tym stresującym dla niego czasie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]