Stoją w ogromnych kolejkach, by dostać dwa dni wolnego. Każdy może tak zrobić

Czeka nas długi weekend. Za 3 wzięte dni urlopu, dostaniemy aż 9 nieprzerwanych. Niektórzy będą chwili skorzystać z innego rozwiązania. Przed punktami oddawania krwi znowu będą kolejki.

Fot. Kolejka

Rozwiązanie tymczasowe stało się stałe i rząd przyjął ustawę, dzięki której krwiodawcy otrzymają dwa dni wolnego. Jeden dzień w dniu oddawania krwi i drugi tuż po nim. Wcześniej również była taka możliwość, ale było to przewidziane, jako wyjątkowa sytuacja pandemiczna, gdy krwi nie było, a krwiodawcy nie chodzili do punktów pobrań.

Jak co roku więc będą kolejki w czwartek, by przedłużyć sobie urlop. W ten sposób, niektóre osoby przedłużą sobie wolne, oddając krew i otrzymując dwa dni wolnego. Oczywiście, są osoby, które nie chcą robić w ten sposób i biorą drzwi dni wolnego. Wystarczy trzy dni: 2 oraz 4 i 5, by cieszyć się dziewięciodniowym urlopem. Niektóre firmy już podawały swoim pracownikom wolne 2 maja w związku z czym pracownicy złożą wniosek tylko dwa dni.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]