Uwaga! W majówkę robienie przelewów będzie utrudnione

Jak podaje Krajowa Izba Rozliczeniowa, na 1 i 3 maja zapowiedziano przerwy w działaniu systemu Elixir odpowiadającego za przelewy. Klienci banków będą mieli możliwość skorzystania z systemu Express Elixir

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

Jak przypomina Krajowa Izba Rozliczeniowego, system Elixir realizowuje rozliczenia w czasie jednej z trzech sesji odbywających się w godzinach 9:30, 13:30 oraz 16:00 w dni robocze. Jednak w dni wolne od pracy jest inaczej. W poniedziałek, 1 maja, system będzie miał przerwę w funkcjonowaniu. Przelewy, które zlecimy po godzinie 16.00 w piątek, 28 kwietnia, zostaną rozliczone dopiero w kolejnym dniu roboczym, który przypada na wtorek 2 maja, o godzinie 9:30.

Ponadto 3 maja w systemie Elixir również nastąpi przerwa. W tym wypadku przelewy zlecone 2 maja po godzinie 16:00, zostaną rozliczone 4 maja w sesji porannej. Jak wyjaśniono w komunikacie, w przypadku Euro Elixir, który rozlicza przelewy w unijnej walucie (krajowe i transgraniczne), przerwa w działaniu obejmie jedynie poniedziałek, 1 maja, gdyż jest to dzień wolny także w krajach Unii Europejskiej. Natomiast od 2 maja będzie funkcjonował w standardowym trybie.

Portal money.pl wyjaśnia, że niezależnie od świątecznej przerwy, klienci banków będą mieli możliwość skorzystania z systemu przelewów natychmiastowych Express Elixir. System działa w trybie ciągłym, także w weekendy i święta, umożliwiając przesyłanie środków w polskiej walucie pomiędzy rachunkami prowadzonymi w różnych bankach.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]